Badminton op de Olympische Zomerspelen 2008


Badminton op de
Olympische Zomerspelen 2008
Enkelspelmannenvrouwen
Dubbelspelmannenvrouwengemengd

Badminton is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking. De wedstrijden werden gehouden van 9 augustus tot 17 augustus in het nieuwe gymnasium van de Universiteit van Technologie van Peking (Beijing University of Technology Gymnasium).

Badminton werd beoefend in vijf disciplines: mannen enkelspel, vrouwen enkelspel, mannen dubbelspel, vrouwen dubbelspel en gemengd dubbelspel.

Inhoud

Kwalificatie


Elk Nationaal Olympisch Comité mocht maximaal drie deelnemers/paren inschrijven per onderdeel. Totaal kwalificeerden 64 badmintonners zich voor de singles en 16 paren voor de dubbels.

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2008/kwalificatie voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Speelschema


9 aug 10 aug 11 aug 12 aug 13 aug 14 aug 15 aug 16 aug 17 aug
Mannen enkelspel Laatste 64 Laatste 64 Laatste 32 Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons Finale
Vrouwen enkelspel Laatste 64 Laatste 32 Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale
Mannen dubbelspel Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale
Vrouwen dubbelspel Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale
Gemengd dubbelspel Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale

Deelnemende landen


Er namen 50 landen deel. Tussen haakjes staat het aantal atleten per land. Sommige atleten namen deel in meerdere disciplines.

Meer informatie hierover staat op de pagina over de kwalificatie.

Medailles


Discipline
Mannen enkelspel Lin Dan  CHN Lee Chong Wei  MAS Chen Jin  CHN
Vrouwen enkelspel Zhang Ning  CHN Xie Xingfang  CHN Maria Kristin Yulianti  INA
Mannen dubbelspel Markis Kido
Hendra Setiawan
 INA Fu Haifeng
Cai Yun
 CHN Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
 KOR
Vrouwen dubbelspel Du Jing
Yu Yang
 CHN Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
 KOR Wei Yili
Zhang Yawen
 CHN
Gemengd dubbelspel Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
 KOR Nova Widianto
Lilyana Natsir
 INA He Hanbin
Yu Yang
 CHN

Uitslagen


Mannen enkelspel

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/32 finale (1e ronde)
Park Sung-hwan  KOR 21-11, 21-11 Andrew Dabeka  CAN
Erwin Kehlhoffner  FRA 19-21, 22-20, 21-15 Stuart Gomez  AUS
Hsieh Yu-hsing  TPE 21-16, 21-12 Kaveh Mehrabi  IRI
Kęstutis Navickas  LTU 23-21, 12-21, 21-9 Pablo Abián  ESP
Ville Lång  FIN 21-12, 21-19 Vladislav Druzchenko  UKR
Marc Zwiebler  GER 21-18, 18-21, 21-19 Scott Evans  IRL
Przemysław Wacha  POL 21-14, 21-15 Raul Must  EST
Anup Sridhar  IND 21-16, 21-14 Marco Vasconcelos  POR
Andrew Smith  GBR 10-21, 21-12, 21-15 Petr Koukal  CZE
1/16 finale (2e ronde)
Lin Dan  CHN 21-16, 21-13 Ng Wei  HKG
Park Sung-hwan  KOR 21-5, 21-8 Edwin Ekiring  UGA
Peter Gade  DEN 21-6, 21-4 Nabil Lasmari  ALG
Shoji Sato  JPN 21-13, 21-17 Anup Sridhar  IND
Chen Lin  CHN 21-9, 21-1 John Moody  NZL
Erwin Kehlhoffner  FRA 21-15, 21-17 Eli Mambwe  ZAM
Hsieh Yu-hsing  TPE 21-16, 15-21, 21-15 Nguyen Tien Minh  VIE
Wong Choong Hann  MAS 21-19, 21-16 Taufik Hidayat  INA
Lee Chong Wei  MAS 21-13, 21-14 Ronald Susilo  SIN
Kęstutis Navickas  LTU 21-12, 21-17 Stanislav Pukhov  RUS
Sony Dwi Kuncoro  INA 21-16, 21-14 Boonsak Ponsana  THA
Ville Lång  FIN 21-9, 21-16 Raju Rai  USA
Lee Hyun-il  KOR 15-21, 21-14, 21-19 Kenneth Jonassen  DEN
Marc Zwiebler  GER 16-21, 21-13, 21-17 Andrew Smith  GBR
Bao Chunlai  CHN 21-17, 21-16 Kevin Cordón  GUA
Przemysław Wacha  POL 21-12, 11-21, 21-19 Christian Bösiger  SUI
1/8 finale (3e ronde)
Lin Dan  CHN 21-8, 21-11 Park Sung-hwan  KOR
Peter Gade  DEN 14-21, 22-20, 21-15 Shoji Sato  JPN
Chen Lin  CHN 21-10, 21-6 Erwin Kehlhoffner  FRA
Hsieh Yu-hsing  TPE 14-21, 21-17, 21-18 Wong Choong Hann  MAS
Lee Chong Wei  MAS 21-5, 21-7 Kęstutis Navickas  LTU
Sony Dwi Kuncoro  INA 21-13, 21-18 Ville Lång  FIN
Lee Hyun-il  KOR 21-13, 21-11 Marc Zwiebler  GER
Bao Chunlai  CHN 21-11, 19-21, 21-13 Przemysław Wacha  POL
Kwartfinale
Lin Dan  CHN 21-13, 21-16 Peter Gade  DEN
Chen Lin  CHN 21-8, 21-14 Hsieh Yu-hsing  TPE
Lee Chong Wei  MAS 21-9, 21-11 Sony Dwi Kuncoro  INA
Lee Hyun-il  KOR 23-21, 21-11 Bao Chunlai  CHN
Halve finale
Lin Dan  CHN 21-13, 21-18 Chen Lin  CHN
Lee Chong Wei  MAS 21-18, 13-21, 21-13 Lee Hyun-il  KOR
Bronzen finale
Chen Jin  CHN 21-16, 12-21, 21-14 Lee Hyun-il  KOR
Finale
Lin Dan  CHN 21-12, 21-8 Lee Chong Wei  MAS

Vrouwen enkelspel

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/32 finale (1e ronde)
Jun Jae-youn  KOR 21-15, 21-5 Kamila Augustyn  POL
Chloe Magee  IRL 18-21,21-18, 21-19 Kati Tolmoff  EST
Eriko Hirose  JPN 21-6, 19-6 opgave Ragna Ingólfsdóttir  ISL
Nguyen Nhung Le Ngoc  VIE 21-13, 21-12 Thilini Jayasinghe  SRI
Maria Kristin Yulianti  INA 18-21, 21-13, 22-20 Juliane Schenk  GER
Yoana Martínez  ESP 21-9, 21-16 Erin Carroll  AUS
Saina Nehwal  IND 21-9, 21-8 Ella Diehl  RUS
Larisa Griga  UKR 21-15, 21-11 Agnese Allegrini  ITA
Olga Konon  BLR 21-19, 21-12 Xing Aiying  SIN
Tracey Hallam  GBR 21-15, 21-17 Yip Pui Yin  HKG
Kristína Ludíková  CZE 21-13, 21-8 Grace Daniel  NGR
Anna Rice  CAN 21-15, 19-21, 21-19 Eva Lee  USA
Jeanine Cicognini  SUI 21-9, 21-13 Ana Moura  POR
Petya Nedelcheva  BUL 21-10, 21-10 Sara Persson  SWE
Hadia Hosny  EGY 21-18, 7-21, 21-14 Deyanira Angulo  MEX
1/16 finale (2e ronde)
Zhang Ning  CHN 21-23, 21-17, 21-7 Salakjit Ponsana  THA
Jun Jae-youn  KOR 21-12, 21-14 Chloe Magee  IRL
Pi Hongyan  FRA 21-6, 21-9 Claudia Rivero  PER
Eriko Hirose  JPN 21-7, 21-12 Nguyen Nhung Le Ngoc  VIE
Maria Kristin Yulianti  INA 21-9, 21-14 Yoana Martínez  ESP
Tine Rasmussen  DEN 21-6, 21-8 Akvilė Stapušaitytė  LTU
Saina Nehwal  IND 21-18, 21-10 Larisa Griga  UKR
Wang Chen  HKG 21-7, 21-7 Eva Sládeková  SVK
Xie Xingfang  CHN 21-1, 21-9 Cheng Shao-Chieh  TPE
Olga Konon  BLR 21-17, 21-14 Maja Tvrdy  SLO
Xu Huaiwen  GER 21-17, 21-8 Anu Nieminen  FIN
Tracey Hallam  GBR 21-18, 21-13 Kristína Ludíková  CZE
Lu Lan  CHN 21-3, 7-1 opgave Karen Foo Kune  MRI
Anna Rice  CAN 21-10, 21-13 Jeanine Cicognini  SUI
Wong Mew Choo  MAS 21-4, 21-4 Kerry–Lee Harrington  USA
Petya Nedelcheva  BUL 21-7, 21-4 Hadia Hosny  EGY
1/8 finale (3e ronde)
Zhang Ning  CHN 21-11, 21-12 Jun Jae-youn  KOR
Pi Hongyan  FRA 21-12, 16-21, 21-6 Eriko Hirose  JPN
Maria Kristin Yulianti  INA 18-21, 21-19, 21-14 Tine Rasmussen  DEN
Saina Nehwal  IND 21-19, 11-21, 21-11 Wang Chen  HKG
Xie Xingfang  CHN 21-16, 21-15 Olga Konon  BLR
Xu Huaiwen  GER 21-10, 21-7 Tracey Hallam  GBR
Lu Lan  CHN 21-7, 21-12 Anna Rice  CAN
Wong Mew Choo  MAS 21-16, 21-8 Petya Nedelcheva  BUL
Kwartfinale
Zhang Ning  CHN 21-8, 19-21, 21-19 Pi Hongyan  FRA
Maria Kristin Yulianti  INA 26-28, 21-14, 21-15 Saina Nehwal  IND
Xie Xingfang  CHN 21-19, 22-20 Xu Huaiwen  GER
Lu Lan  CHN 21-7, 29-27 Wong Mew Choo  MAS
Halve finale
Zhang Ning  CHN 21-15, 21-15 Maria Kristin Yulianti  INA
Xie Xingfang  CHN 7-21, 21-10, 21-12 Lu Lan  CHN
Bronzen finale
Maria Kristin Yulianti  INA 11-21, 21-13, 21-15 Lu Lan  CHN
Finale
Zhang Ning  CHN 21-12, 10-21, 21-18 Xie Xingfang  CHN

Mannen dubbelspel

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/8 finale (1e ronde)
Markis Kido
Hendra Setiawan
 INA 22-20, 10-21, 21-17 Guo Zhendong
Xie Zhongbo
 CHN
Cai Yun
Fu Haifeng
 CHN 21-12, 21-11 Jens Eriksen
Martin Lundgaard
 DEN
Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
 KOR 21-16, 21-19 Choong Tan Fook
Lee Wan Wah
 MAS
Lars Paaske
Jonas Rasmussen
 DEN 20-22, 21-13, 21-16 Jung Jae-sung
Lee Yong-dae
 KOR
Koo Kien Keat
Tan Boon Heong
 MAS 21-12, 21-16 Shintaro Ikeda
Shuichi Sakamoto
 JPN
Howard Bach
Bob Malaythong
 USA 21-10, 21-16 Chris Dednam
Roelof Dednam
 RSA
Keita Masuda
Tadashi Ohtsuka
 JPN 21-13, 21-16 Luluk Hadiyanto
Alvent Yulianto
 INA
Michał Łogosz
Robert Mateusiak
 POL 19-21, 21-14, 21-14 Ross Smith
Glenn Warfe
 AUS
Kwartfinale
Markis Kido
Hendra Setiawan
 INA 21-16, 21-18 Koo Kien Keat
Tan Boon Heong
 MAS
Cai Yun
Fu Haifeng
 CHN 21-9, 21-10 Howard Bach
Bob Malaythong
 USA
Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
 KOR 17-21, 21-11, 21-15 Keita Masuda
Tadashi Ohtsuka
 JPN
Lars Paaske
Jonas Rasmussen
 DEN 21-12, 18-21, 21-9 Michał Łogosz
Robert Mateusiak
 POL
Halve finale
Markis Kido
Hendra Setiawan
 INA 21-19, 21-17 Lars Paaske
Jonas Rasmussen
 DEN
Cai Yun
Fu Haifeng
 CHN 22-20, 21-8 Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
 KOR
Bronzen finale
Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
 KOR 13-21, 21-18, 21-17 Lars Paaske
Jonas Rasmussen
 DEN
Finale
Markis Kido
Hendra Setiawan
 INA 12-21, 21-11, 21-16 Cai Yun
Fu Haifeng
 CHN

Vrouwen dubbelspel

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/8 finale (1e ronde)
Du Jing
Yu Yang
 CHN 21-11, 16-21, 21-15 Ha Jung-eun
Kim Min-jung
 KOR
Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
 KOR 21-14, 21-19 Chin Eei Hui
Wong Pei Tty
 MAS
Wei Yili
Zhang Yawen
 CHN 21-19, 21-13 Gail Emms
Donna Kellogg
 GBR
Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
 JPN 21-4, 21-8 Tania Luiz
Eugenia Tanaka
 JPN
Kumiko Ogura
Reiko Shiota
 JPN 18-21, 21-14, 21-18 Lena Frier Kristiansen
Kamilla Rytter Juhl
 DEN
Jiang Yanmei
Li Yujia
 SIN 21-12, 21-12 Eva Lee
Mesinee Mangkalakiri
 USA
Cheng Wen-Hsing
Chien Yu Chin
 TPE 21-6, 21-12 Chantal Botts
Michelle Edwards
 RSA
Yang Wei
Zhang Jiewen
 CHN 21-19, 21-15 Vita Marissa
Lilyana Natsir
 INA
Kwartfinale
Du Jing
Yu Yang
 CHN 21-8, 21-5 Kumiko Ogura
Reiko Shiota
 JPN
Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
 KOR 21-15, 21-12 Jiang Yanmei
Li Yujia
 SIN
Wei Yili
Zhang Yawen
 CHN 21-14, 21-18 Cheng Wen-hsing
Chien Yu Chin
 TPE
Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
 JPN 8-21, 23-21, 21-14 Yang Wei
Zhang Jiewen
 CHN
Halve finale
Du Jing
Yu Yang
 CHN 21-19, 21-13 Wei Yili
Zhang Yawen
 CHN
Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
 KOR 22-20, 21-15 Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
 JPN
Bronzen finale
Wei Yili
Zhang Yawen
 CHN 21-17, 21-10 Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
 JPN
Finale
Du Jing
Yu Yang
 CHN 21-15, 21-13 Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
 KOR

Gemengd dubbelspel

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/8 finale (1e ronde)
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
 KOR 21-12, 21-11 Craig Cooper
Renee Flavell
 NZL
Nova Widianto
Lilyana Natsir
 INA 23-21, 21-19 Han Sang-hoon
Hwang Yu-mi
 KOR
He Hanbin
Yu Yang
 CHN 21-15, 21-8 Anthony Clark
Donna Kellogg
 GBR
Flandy Limpele
Vita Marissa
 INA 21-12, 21-12 Kristof Hopp
Birgit Overzier
 GER
Nathan Robertson
Gail Emms
 GBR 21-16, 16-21, 21-19 Zheng Bo
Gao Ling
 CHN
Sudket Prapakamol
Saralee Thoungthongkam
 THA 21-9, 21-9 Mike Beres
Valerie Loker
 CAN
Robert Mateusiak
Nadieżda Kostiuczyk
 POL 21-8, 21-19 Georgie Cupidon
Juliette Ah-Wan
 SEY
Thomas Laybourn
Kamilla Rytter Juhl
 DEN 21-12, 21-14 Hendri Kurniawan Saputra
Li Yujia
 SIN
Kwartfinale
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
 KOR 21-19, 21-12 Nathan Robertson
Gail Emms
 GBR
Nova Widianto
Lilyana Natsir
 INA 21-13, 21-19 Sudket Prapakamol
Saralee Thoungthongkam
 THA
He Hanbin
Yu Yang
 CHN 22-20, 23-21 Robert Mateusiak
Nadieżda Kostiuczyk
 POL
Flandy Limpele
Vita Marissa
 INA 21-17, 15-21, 21-17 Thomas Laybourn
Kamilla Rytter Juhl
 DEN
Halve finale
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
 KOR 21-9, 12-21, 21-17 Flandy Limpele
Vita Marissa
 INA
Nova Widianto
Lilyana Natsir
 INA 15-21, 21-11, 23-21 He Hanbin
Yu Yang
 CHN
Bronzen finale
He Hanbin
Yu Yang
 CHN 19-21, 21-17, 23-21 Flandy Limpele
Vita Marissa
 INA
Finale
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
 KOR 21-11, 21-17 Nova Widianto
Lilyana Natsir
 INA

Medailleklassement Badminton


 Plaats  Land NOC Goud Zilver Brons Totaal
1  China CHI 3 2 3 8
2  Indonesië INA 1 1 1 3
2  Zuid-Korea KOR 1 1 1 3
4  Maleisië MAS 0 1 0 1
Totaal 5 5 5 15

Externe links











Categorieën: Badminton op de Olympische Zomerspelen 2008




Staat van informatie: 20.12.2020 11:15:19 CET

oorsprong: Wikipedia (Auteurs [Geschiedenis])    Licentie: CC-BY-SA-3.0

Veranderingen: Alle afbeeldingen en de meeste ontwerpelementen die daarmee verband houden, zijn verwijderd. Sommige pictogrammen werden vervangen door FontAwesome-Icons. Sommige sjablonen zijn verwijderd (zoals 'artikel heeft uitbreiding nodig') of toegewezen (zoals 'hatnotes'). CSS-klassen zijn verwijderd of geharmoniseerd.
Specifieke Wikipedia-links die niet naar een artikel of categorie leiden (zoals 'Redlinks', 'links naar de bewerkpagina', 'links naar portals') zijn verwijderd. Elke externe link heeft een extra FontAwesome-Icon. Naast enkele kleine wijzigingen in het ontwerp, werden mediacontainer, kaarten, navigatiedozen, gesproken versies en Geo-microformats verwijderd.

Belangrijke opmerking Omdat de gegeven inhoud op het gegeven moment automatisch van Wikipedia wordt gehaald, was en is een handmatige verificatie niet mogelijk. Daarom garandeert LinkFang.org niet de juistheid en actualiteit van de verkregen inhoud. Als er informatie is die momenteel verkeerd is of een onjuiste weergave heeft, aarzel dan niet om Neem contact op: E-mail.
Zie ook: Afdruk & Privacy policy.